Dekanın Mesajı

  • DEKANIN MESAJI

Sevgili Öğrenciler, 

 

Fakültemiz, 68 öğretim üyesi, 4 öğretim görevlisi, 14 araştırma görevlisi olmak üzere, toplam 86 öğretim elemanı ile 14 adet dersliği, 1 adet bilgisayar laboratuvarı, 1 adet konferans salonu, 1 adet seminer salonu olan binamızda Bahçe Bitkileri, Bitki Koruma, Biyosistem Mühendisliği, Su Ürünleri Mühendisliği, Tarım Ekonomisi, Tarla Bitkileri, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme ile Zootekni bölümleri olmak üzere sekiz bölümle eğitim-öğretim faaliyetini sürdürmektedir.

 

1982 yılında kurulan Fakültemiz 36 yıldır ziraat eğitim ve öğretimine önemli katkılarda bulunmakta ve mezunları kamu ve özel sektörde görev yapmaktadır. Fakültemiz lisans düzeyinde 6462 öğrenci mezun vermiştir. Fakültemizde şu anda öğrenime devam eden lisans düzeyinde 686 öğrencimiz bulunmaktadır.

 

Yöre üreticilerimizin tarımsal sorunlarına çözüm üreten ve gelirlerini artırabilecekleri alternatif üretim sistemlerini sunan öğretim elemanlarımız ülke ekonomisine katkı değer sağlamaktadır. Tarımsal uygulama alanlarında ve uygulama laboratuvarlarında, çok sayıda AB, DPT, TÜBİTAK  ve SANTEZ projeleri tamamlanmıştır  ve bir kısmı da devam etmektedir. Fakültemizde  yapılan bu projeler  yanında ürün tescili ve patent konusunda  da çalışmalar bulunmaktadır. Fakültemizde yapılan çalışmalar sayesinde “Yerel Kalkınmaya Katkı” Dalında YÖK Üstün Başarı Ödülü 2017 yılında Üniversitemize layık görülmüştür.

 

Fakültemize ilk 15 tercihi içinde olması koşuluyla, ilk yerleştirmede bölümde ilk üçe giren öğrencilerimize dört yıl boyunca 12 ay burs verilecektir. Bu burs, diğer burslar ve kredileri etkilemeyecektir. Bu yüzden fakültemizi tercih edecek öğrenciler için iyi bir imkan sağlanmış olacaktır.

 

Huzurlu ve başarılı bir öğrenim hayatınızın geçeceği Fakültemizde sizleri görmekten mutluluk duyacağız.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanlığı 60240 Taşlıçiftlik Yerleşkesi – Tokat/Türkiye Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.
login