Ziraat Mühendisi Adayları ve Üretici Buluşması

Ziraat Mühendisi Adayları ve Üretici Buluşması

  •  8 Kasım 2022 Salı
  •  54 Görüntüleme
  •  Yazdır

Yeşilyurt İlçe Tarım ve Orman Müdürü Zir. Müh. İbrahim TÜRK ve Tarım ve Mühendislik Kulübü işbirliğinde düzenlenen “Ziraat Mühendisi Adayları ve Üretici Buluşması” 4 Kasım 2022 tarihinde yapıldı. Program başında Dekanımız Prof. Dr. Rüstem CANGİ, Biyosistem Mühendislik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ebubekir ALTUNTAŞ, Öğr. Gör. M. Hakan YARDIM, Tarım ve Mühendislik Kulüp Danışmanı Araş. Gör. Müberra ERDOĞAN ve kulüp üyesi öğrencilerden oluşan heyet, Yeşilyurt İlçe Tarım ve Orman Müdürü Zir. Müh. İbrahim TÜRK’ü ziyaret etti. Organizasyondan dolayı Dekanlığımız tarafından hazırlanan Teşekkür Belgesi, Dekanımız Prof. Dr. Rüstem CANGİ tarafından Yeşilyurt İlçe Tarım ve Orman Müdürü Zir. Müh. İbrahim TÜRK’e takdim edildi. Ziyarete Yeşilyurt Belediye Başkanı Muhsin YILMAZ, Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanı Ferhat GÜL, Turhal Şeker Fabrikası Çamlıbel Bölge Müdürü Zir. Müh. Mehmet Eraslan katıldı.

Şeker pancar üreticisi Uğur ÇEVİK’in tarlasına gidilerek Ziraat Mühendisi Adayları pancar sökümü, temizliği ve yükleme aşamalarını yerinde incelediler. Öğrencilere şeker pancarı tatlısı ve kuşburnu çalkaması ikramı yapıldı. Akabinde öğrenci ve üreticiler bereketli geçen 2022 pancar sezonunu davul zurna eşliğinde kutladılar. Öğrenciler Yeşilyurt ilçesinde Tarım Alet ve Makineleri üretimi yapan KARAKAŞ Tarım’ın üretim tesisini inceleme ve üretim konusunda firma sahibi Eyüp KARAKAŞ’tan bilgi aldılar.  Yeşilyurt Belediye Başkanı Muhsin YILMAZ ilçe merkezinde öğrenci ve katılımcılara Türkmen Pilavı ikram etti. Yeşilyurt İlçesindeki organizasyon için Zir. Müh. İbrahim TÜRK’e, gezi için ulaşım konusunda destek olan Tokat Belediye Başkanı Sayın Eyüp EROĞLU’na ve Emirseyit Belediye Başkanı Turan KAPAN’a teşekkür ederiz.
Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanlığı 60240 Taşlıçiftlik Yerleşkesi – Tokat/Türkiye Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.