Türkiye'de Tarım Eğitim ve Öğretiminin 177. Yılı

Türkiye'de Tarım Eğitim ve Öğretiminin 177. Yılı

  •  11 Ocak 2023 Çarşamba
  •  30 Görüntüleme
  •  Yazdır

Üniversitemiz Ziraat Fakültesi tarafından “Türkiye’de Tarım Eğitim ve Öğretiminin 177. Yıl Dönümü” programı düzenlendi. 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonunda gerçekleşen programa Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mücahit Eğri, Prof. Dr. Rasim Koçyiğit, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rüstem Cangi, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri, kurum müdürleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin yapmış olduğu konuşmada tarımın önemine değinerek Tokat’ta yapılan faaliyetlerden bahsetti. Mesleki gelişimin önemine vurgu yapan Şahin öğrencilerin kendilerini mesleki anlamda çokça geliştirmelerini tavsiye etti. Şahin, Türkiye’de tarım eğitim ve öğretiminin 177. yıl dönümünü kutlayarak konuşmasını sonlandırdı.

Prof. Dr. Rüstem Cangi yapmış olduğu konuşmada Ziraat Fakültesi hakkında bilgiler aktardı. Tarımı stratejik sektör olarak ifade eden Cangi dünyada yaşanan gelişmelerin tarımın önemini ön plana çıkardığını vurguladı. Tarımda teknolojik gelişmelere de değinen Cangi, sektörde bilgi ve eğitimin oldukça önemli olduğunu söyledi. Türkiye’de tarımsal eğitimin tarihsel gelişimine de değinen Cangi Ziraat Fakültemizin Türkiye’nin köklü fakültelerinden biri olduğunu kaydetti. Cangi programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Programda Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay “Türkiye’nin Tarım Politikalarında Şekerin Yeri ve Kayseri Şeker Fabrikasının Önemi” konulu konferansını gerçekleştirdi. Akay, dinleyicilerden gelen soruları da cevaplandırarak konferansını sonlandırdı.

Konferans sonrasında Ziraat Fakültesi öğretim üyelerine lisansüstü eğitime katkı, akademik performans, inovasyon ve proje performans ödülleri takdim edildi. Ayrıca, 35 yılını dolduran öğretim üyelerine teşekkür belgesi, eğitimlerinde dereceye giren öğrencilere de üstün başarı ödülleri takdim edildi.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanlığı 60240 Taşlıçiftlik Yerleşkesi – Tokat/Türkiye Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.